Oturarak Yapılan Karın Göbek Yağları Eritme Egzersizleri

Karın ve göbek yağları çoğumuzun derdi. Yıllardır ofiste, masa başında hareketsiz çalışan kişilerin büyük kısmı göbek yağlarından şikâyetçi. Teknolojinin gelişmesi ile her işimizi bilgisayar ve telefondan halledebiliyor olmamız, bizi giderek tembelleştiriyor, hareketlerimizi azaltıyor. İşten eve gelip yemekten sonra televizyon başında uyuyakalanların sayısı da pek azımsanacak ölçüde değil. Gençler ellerinde telefonlarla sosyal medyada cirit atarken maalesef göbek ve karın yağları boş durmuyor. Peki, Oturarak Yapılan Karın-Göbek Yağları Eritme Egzersizleri neler olabilir?

Bacak Hareketleri

Oturduğumuz yerden bacak hareketleriyle karın ve göbek yağlarını yakmak mümkün. Bu harekette sırtımızı dik Oturarak Yapılan Karın Göbek Yağları Eritme Egzersizleritutarak bacaklarımızı aynı anda havaya kaldırıyoruz ve karnımıza doğru çekiyoruz. 15 saniye kadar bekliyoruz ve tekrar bacakları yer indiriyoruz, ayaklarımız yere değmeden tekrar çekiyoruz ve aynı hareketi yapabildiğimiz kadar yapıyoruz. Her set ortalama 10 defa olmak şartıyla günde 3 set bu hareketi yaparsak, birkaç ay içinde farkı görebiliriz.

Bacak hareketlerinden diğeri bisiklet hareketi. İlk harekette iki bacağı aynı anda aynı şekilde hareket ettirirken, bu çalışmada iki bacağı sırayla bisiklet pedalı çevirir gibi hareket ettiriyoruz. Yine ilk hareketteki gibi bir sette 10 kez olmak üzere günde en az 3 set yaparsak karın ve göbek yağlarına karşı savaşmış oluyoruz.

Oturarak Mekik

Oturarak mekik çekilir mi demeyin. Koltukta otururken dik bir pozisyon alıp, ellerimizi göğüs hizasında birleştiriyoruz. Daha sonra öne eğiliyoruz ve tekrar doğruluyoruz. Bu hareketi sadece öne değil, sağa ve sola da (simitleri sıkıştıracak şekilde), mümkünse arkaya doğru da yapabilirsek ve aynı bacak hareketlerindeki gibi gün içinde setler şeklinde uygularsak, karın ve yan bölge yağlarını yakmaya başlamış oluyoruz. Oturarak mekikte en önemli nokta, ayakların uç ve tabanlarının yerden asla ayrılmamasıdır. Ayaklarımız bu harekette hep zeminde olmalı.