Temiz Hava Sağlıktır

Birçok büyük kurum ve alışveriş merkezleri gibi alanların havalandırma sistemini oluşturan profili alüminyumdan oluşmuş havalandırma sistemi görevini üstlenen dd drum jet difüzör denilen ürünler sayesinde gerçekleşmektedir. Silindirik gövdeye sahip yukarı ve aşağıya dönerek havanın dağılmasını sağlamaktadırlar. Düşük basınç aerodinamik yapıya sahip ve ses seviyesi olan ürünlerdir. Damper takılması durumunda reglaj yapabilirler.

Alüminyumdan oluşan kasa ve kanatları kaliteli olarak imal edilmiştir. Kapalı ve büyük alanlarda genellikle kullanılan Temiz Hava Sağlıktırve ihtiyaç duyulan jet difüzör sinema, tiyatrolar, alışveriş merkezleri, spor salonları gibi birçok sektörde yer almaktadır. Uygun olarak montajlanan ve her alana uyum sağlayan birçok modeli bulunmakta sıcak ve soğuk hava akışını sağlayan ortamı kötü havadan temizleyip hava ihtiyacını karşılayan ürünler olarak piyasada bulunmaktadır. İstenilen renklerde kullanılabilen difüzörler montajı kolay ve kullanışlı olarak üretilmiştir. Montajlama türleri duvara, dikdörtgen kanala ve yuvarlak kanala montajlanır.

Ürünün farklı çeşitleri bulunur bunlar Turkvent.com.tr adresinde de belirtildiği gibi;

BSD slot difüzör; kanatları ekstrüzyon yönteminden üretilmiş profili alüminyumdan imal edilmiş modeldir. Ofislerde dükkânlar da sıcak ya da soğuk havanın dağıtılması için kirli havayı emen özelliği ile kullanılmaktadır.

Makaralı slot difüzör; kasası ekstrüzyon yöntemi sayesinde imal edilmiş kanatları ise plastik olan ürünlerdir. Kirli havanın dağıtılması için kullanılırlar. 1234 slot olarak üretilebilir. Montaj uygunluğu tavan ve duvar için uygundur.

Swirl difüzör; ayarlanabilir özellikte kare ve dairesel kanatlı olarak üretilmiş sinemalarda toplantı salonlarında kirli havayı emerek sıcak soğuk havayı üfleyerek havanın temizlenmesini sağlamaktadırlar.

Türbülanslı difüzör; sıvama yöntemi ile sacdan imal edilmişlerdir. Kanatları galvaniz veya DKP sacdan da imal edilebilir bir üründür. Kanatlarının yapısı soğutma uygulaması için uygundur. Bankalar, konferans salonları gibi alanlarda kullanılabilir.

Dört yönlü swirl difüzör; profili alüminyumdur. Çerçeve kanatları ise ekstrüzyon yönteminden üretilmektedir. Sıcak ve soğuk havanın üflenmesi için kullanılır. Yatay konumda ayarlanabilen bir üründür.

İdeal konfor difüzör; sac sıvama yöntemiyle imal edilmiştir. 4- 14 mt arasındaki tavan yüksekliği için uygun ürünlerdir. Büyük mekânların ısıtma ve soğutma amaçlı kullanımı için üretilmişlerdir.

Yer döşeme difüzörü; yüzey ve kasası sacdan imal edilmiş döşeme altına yerleştirilen ürün konser salonları, sinemalar, amfi odalarında sıcak soğuk havayı üflemektedir düşey hava atışı için uygun olan ürünlerdir.

BJD jet difüzör; manuel ayarlanabilir sacdan imal edilmiş bir üründür. Yatay dikey veya noktasal hava atışları yapabilen özelliğe sahip bir üründür.

One Reply to “Temiz Hava Sağlıktır”

  1. temiz havaya muhtaç bir hayata merhaba diyen çocuklarımız oluyor artık temiz havaya ulaşmak için memleketlerimize gidiyoruz ama oralar da bile fabrika bacalarının dumanlarına maruz kalıyoruz. Araba egzostları da cabası

Comments are closed.